Ještě jeden díl a pak…

Zní vám to povědomě? Zapřisáhnete se, že si pustíte jen jeden díl svého oblíbeného seriálu a pak už opravdu půjdete doplňte sami! 

Když ono to zase skončilo tak otevřeně!

Tak aspoň ještě nakouknete na začátek dalšího dílu, jak to dopadne a…

… no, tak teď už nemá cenu nic rozdělávat (tak od zítra)

Vzpomínám si, jak jsem se před pár lety učila na státnice. Každý den několik hodin učení a opakování. Myslela jsem si, že už nikdy nebudu žít zase normálně. A do toho každé pondělí vycházel nový díl Game of Thrones. Pokud tenhle seriál neznáte, tak byste to rozhodně měli napravit (nezačínejte s tím ale prosím ve zkouškovém).

Tak tedy. Každé pondělí vycházel nový díl a já prostě nedokázala odolat se na něj nepodívat. Ale kdy? Když jsem na něj koukala hned po snídani, kvůli výčitkám jsem si to neužila. Večer? Ani náhodou. Celý den bych během učení nemyslela na nic jiného.

Nejlepší řešení? 

Hned ráno jsem udělala to, do čeho se mi nejvíc nechtělo — dle známého principu Snězte tu žábu (affiliate link) — a až pak si za odměnu pustila seriál. Takhle jsem měla motivaci úkol dokončit, stále jsem se těšila na seriál a během sledování pak neměla výčitky.

Celkově doporučuji si pořadí jednotlivých úkolů pro daný den volit podle toho, jak moc se vám do nich nechce. Pokud se vám totiž do něčeho nechce, spotřebujete na tento úkol velké množství mentální energie (pevné vůle). A té máme nejvíce po ránu.

Pokud byste si tento úkol nechali na závěr dne, pravděpodobně byste našli tisíc a jeden důvod k jeho odložení na zítra. 

A pokud vám některé činnosti ubraly té mentální energie až příliš, nezoufejte. Hladinu energie vám alespoň trochu pomůže zvednout chvilka rozptýlení (čímž nemyslím skrolování nekonečného feedu na sociální síti). Mám na mysli plnohodnotný zdroj zábavy. Jaký? To už je na vás. Mně pomáhá koupel s knihou (klidně ve dvě odpoledne), nějaká fyzická aktivita a nebo… jeden díl seriálu.

Je ale jedna věc, na kterou byste si měli dát pozor. A to je rozkoukávání nového seriálu během náročného období (zkouškové, učení se na státnice nebo psaní závěrečné práce). Zde vám totiž odpadá nutnost čekat na každý díl týden. A pak skončíte jako já a sjedete všechny řady Vikingů za týden.

Mimochodem. Věděli jste, že na edna.cz si můžete nechat navrhnout seriál dle vašeho vkusu? Zadáte seriál, který se vám líbil, a dostanete nabídku podobných. Určitě vyzkoušejte.

A pokud máte zrovna chvílí a na nějaký ten seriál byste mrkli, tak zde je pár mých dalších doporučení:

  1. pokud máte (stejně jako já) rádi sci-fi/fantasy:
  2. pokud máte rádi historické seriály:
  3. pokud máte rádi politické drama:
  4. pokud máte máte rádi pohádky:
  5. pokud jen potřebujete vypnout u nějaké vtipné blbosti:
  6. a něco pro holky:
    • Outlander (Jaime a jeho skotský přízvuk ♥)

Přeji pevnou vůli při sledování seriálů!

P. S. Doufám, že koukáte na seriály v originále (ideálně bez titulků) – ať nás to půlhodinové „zabíjení času“ alespoň vzdělává.