DOPORUČUJI

knihy aplikace technologie obchody vzdělávání

Rocketbook

zápisník nové generace, must have pro studenty
Rocketbook je zápisník se speciálním „papírem“, který lze po použití umít vodou. Nikdy se vám tedy nestane, že by vám došlo místo na psaní. Abyste o své poznámky nepřišli, můžete si do telefonu stáhnout zdarma rocketbook aplikaci, která stránky naskenuje a nahraje vám je třeba na Google Drive. Sama rocketbook používám každý den a jsem s ním naprosto spokojená. Pořídit jej můžete na rocketbook.cz a při zadání slevového kupónu „eliskasestakova“, dostanete 16 % slevu na vše.
#studium #technologie

Roam Research

note-taking aplikace nové generace
Tuhle aplikaci jsem objevila teprve před pár měsíci, ale od té doby už žádnou jinou note-taking aplikaci nehledám. Stala se z ní centrální aplikace mého osobního produktivního systému. A to i přes to, že aplikace je celkem mladá a je stále v beta testování. Tohle je budoucnost!
#studium #aplikace #organizace

Notion

tvorba a správa poznámek, správa úkolů, databáze
Notion je další skvělá aplikace pro osobní produktivu. Pokud jste studenti, určitě doporučuji tuhle aplikaci omrknout. Já jsem z Notion nadšená. Zamilovala jsem se do databází, které jsou součástí. Bývala to moje hlavní aplikace na psaní poznámek, dokud jsem neobjevila Roam. Věřím, že Notion ale stále někdy v budoucnu využuji. V základní verzi je zdarma a pro studenty/učitele je zdarma i verze Personal Pro.
#studium #aplikace #organizace #produktivita

Anki

flashcards / paměťové karty
Aktuálně nejkomplexnější aplikace pro tvorbu paměťových karet (flashcards), kterou znám. Na první dobrou není úplně intuitivní a přitažlivá, ale když si zvyknete, poslouží vám jaká žádná jiná aplikace tohoto typu. Anki je open-source a je zdarma (výjimkou je aplikace pro iPhone, která stojí jednorázově cca 600 Kč — totally worth it though).
#studium #aplikace

Zotero

citační manažer
Každý, kdo pracuje s informacemi, by měl mít nějaký systém pro správu citací a dokumentů. Citační manažer je aplikace, která se na tento druh práce specializuje. Zotero mi ze všech aplikací, které jsem zkoušela, vyhovovalo nejvíce. Používám jej hlavně pro své doktorské studium. Pokud má váš záznam ISBN nebo třeba DOI, pak vám Zotero vyplní informace o publikaci automaticky. Dodnes lituju, že jsem takovou aplikaci jako student už neznala dřív. Zotero je zdarma.
#studium #organizace #aplikace

Zettlr

tvorba poznámek, markdown
Zettlr je moderní open-source markdown editor. Podporuje štítkování, inline zápis matematiky a mnoho dalšího. Rozhodně aplikaci mohu doporučit. Je zdarma.
#aplikace #organizace

OneTab

rozšíření pro Google Chrome a Firefox
Pokud stejně jako já věčně bojujete s množstvím otevřených záložek v prohlížecí, pak potřebujete OneTab. Tedy pokud jste šťastnými uživateli prohlížeče Google Chrome nebo Firefox. Jiné (zatím) OneTab nepodporuje. Na jedno kliknutí vám otevřené záložky sbalí to jednoho tabu, kde si je přehledně můžete všechny zobrazit a případně zase znovu obnovit. Jen díky OneTab mám v prohlížeči uklizeno. Rozšíření je zdarma.
#aplikace #organizace

Spotify

hudba/podcasty
Pryč jsou doby, kdy jsem si písničky stahovala různě po internetech, vytvářela si svoje playlisty ve složkách v počítači a vypalovala cédéčka. Moje number one aplikace pro poslech hudby (a podcastů) je Spotify. Základní verze je zdarma, osobně používám placenou verzi (cca 160 Kč měsíčně). Pokud Spotify také používáte, můžete mrknout na mé playlisty.
#aplikace

Netflix

poskytoval filmů/seriálů/dokumentů
I ♥ Netflix. Nekonečná databáze filmů, seriálů a dokumentů. Netflix mi dělá společnost skoro každý večer (a někdy i celou noc). Osobně mám velkou slabost pro seriály. Z Netflix Originals mohu doporučit: The Last Kingdom, The Crown, The Dragon Prince, The Dark Crystal nebo Stranger Things. Z ostatních třeba: The 100 nebo Once Upon a Time. Za Netflix zaplatíte cca 200–300 Kč měsíčně.
#aplikace

Enbook.cz

papírové knihy v angličtině
Pokud hledáte knihu v angličtině (zvlášť takové, které se u nás v obchodech normálně neprodávají), pak doporučuji tento online obchod. Sama zde objednávám pravidelně. Vyhovuje mi hlavně možnost nechat si zaslat balíček do Zásilkovny.
#knihy

Knihy Dobrovský

papírové knihy, e-knihy
České knihy, ale i papírenské potřeby nakupuji u Dobrovského. Mám ráda jejich styl komunikace a nikdy mě s objednávkou nezklamali. Za věrnostní body na kartičce si navíc vždy vygeneruji dárkový poukaz a další knihu mám se slevou.
#knihy

Audible

audiknihy v angličtině
Audio knížky v angličtině nakupuji jedině přes Audible. Sama mám zlaté členství – každý rok mám tak k dispozici 12 kreditů, kde si za každý z nich mohu pořídit libovolnou knihu z nabídky. Poslechem anglických knih navíc i trénuju angličtinu, takže win-win.
#knihy

Amazon

e-knihy (ale koupíte zde vše možné)
Zde nakupuju elektronické knihy v angličtině pro svůj Kindle. A to dělám vždy, když zrovna není dostupná papírová verze knihy, nebo se chystám někam cestovat, nebo jsem prostě moc netrpělivá a potřebuji mít knížku hned
#knihy

Melvil

nakladatelství, populárně naučné knihy
Moje oblíbené české nakladatelství. Mám doma skoro všechno, co kdy vydali. A každá kniha mi do života přispěla něčím užitečným.
#knihy

Trh knih

antikvariát, lidé prodávají lidem
Trh knih je online antikvariát. Funguje na principu „lidé prodávají lidem“. Než koupím knihu, vždy se podívám, jestli ji náhodou někdo nenabízí tady. Portál využívám i z druhé strany jako prodejce. Pokud byste měli zájem o nějakou knihu v mém seznamu, napište mi.
#knihy

Nauč se to! Jak se s pomocí vědy efektivněji učit a více si pamatovat

Papírovou knihu najdete ZDE, e-knihu ZDE a audioknihu ZDE.
#knihy #studium

How to Take Smart Notes. One simple Technique to Boost Writing, Learning and Thinking – for Students, Academics and Nonfiction Book Writers

Papírovou knihu najdete ZDE, e-knihu ZDE.
#knihy #studium #organizace