written by Eliška

Zajímají vás otázky jako: Jak si vybudovat poznámkový systém? Jak se spolehlivě a dlouhodobě nachytřovat? Jak lépe přemýšlet? Jak se lépe rozhodovat? Jak lépe posouvat hranice svého i lidského poznání? A jim podobné?

Let me arm you with THAT knowledge!

Tajemné nové poznámky jsou obsahový newsletter, který vás bude pravidelně nachytřovat informacemi a znalostmi ze světa personal knowledge managementu.

Research. The limitless horizon. These are the voyages of the starship 🚀 Roamterprise. Its mission: to explore uncharted wisdom of personal knowledge management. To seek out new insights... and new understandings. To boldly note what no man has noted before!

Pokud jste to ještě na základě toho, co jsem už na této stránce uvedla, nepoznali, I'm a nerd (a fanynka Star Treku)...

... I proto jsem svůj poznámkový systém vybudovaný v aplikaci Roam Research nazvala ESS Roamterprise a pasovala sama sebe do role kapitánky (ESS je samozřejmě zkratka pro Elišky StarShip). Roamterprise je science vessel. Její misí je pomáhat mi zkoumat následující research questions:

  • Jak můžeme lépe posouvat hranice svého i lidského poznání?
  • Jak se spolehlivě, dlouhodobě a udržitelně nachytřovat? Z knížek, kurzů, podcastů, ale i třeba rozhovorů.
  • Jak lépe přemýšlet?
  • Jak si organizovat znalosti?
  • Jak se lépe a informovaněji rozhodovat?
  • Jak si vybudovat podpůrný poznámkový systém pro zpracování informací a znalostí?
  • Jak získané znalosti efektivně komunikovat?

Účelem Tajemných nových poznámek je umožnit mi dostat k vám odpovědi na výše uvedené (a jim podobné) otázky, ke kterým jsem dospěla a dospěji během svého bádání.

Kromě badatelských úlovků vás v newsletteru bude občas čekat i pohled do zákulisí. Ukážu vám pro inspiraci, jak to funguje na mé poznámkové lodi a pod její kapotou. Jak si píšu poznámky? Jak zpracovávám knihy? Nebo jak poznámky využívám při práci já? Podělím se s vámi o konkrétní příklady.

Are. You. In?

Můžete se jen dívat, ale můžete se klidně i zapojit do bádání se mnou. Hailing frequencies will be open. Prostě mi na e-mail odpovíte a můžeme se zamýšlet společně. You know… my mind to your mind, my thoughts to your thoughts.

Mimochodem! Tajemné nové poznámky jsou opravdu tajemné. Classified. Top secret. For eyes of subscribers only. Nejsou zde nikde na blogu zveřejněné a dostat se k nim můžete opravdu jen skrz svou e-mailovou schránku.

Jedna z věcí, která nám pomáhá udržet motivaci dlouhodobě je, když v tom nejsme sami.

Spojme tedy své síly! Nebloumejme říší personal knowledge managementu každý zvlášť. O samotě. Nastupte na palubu Roamterprise a vydejme se na průzkum společně!

Let’s boldly note what no man has noted before!

Ready to beam up? Tak na co čekáte? Hit it! (the button below)