Student 2.0: Nauč se učit se

doplňkové materiály k přednášce

Záznam přednášky

Doporučené zdroje

Doporučené nástroje

  • [psaní poznámek] Rocketbook
    Rocketbook je zápisník se speciálním „papírem“, který lze po použití umýt vodou. Nikdy se vám tedy nestane, že by vám došlo místo na psaní. Abyste o své poznámky nepřišli, můžete si do telefonu stáhnout zdarma aplikace Rocketbook, která stránky naskenuje a nahraje vám je třeba na Google Drive. Rocketbook sama používám a jsem s ním naprosto spokojená. Pořídit jej můžete na rocketbook.cz a při zadání slevového kupónu „eliskasestakova“, dostanete slevu 16 %.
  • [psaní poznámek] Roam Research
    Aplikace pro psaní poznámek, kterou používám já a velmi doporučuji. Je však placená a není nejlevnější (ale jako studenti můžete zažádat o stipendium). Vyzkoušet můžete i aplikaci RemNote jako alternativu, která má i verzi zdarma.
  • [psaní poznámek] RemNote
    Tato aplikace by pro vás mohla být zajímavá, ačkoliv sama jsem ji nikdy dlouhodobě nepoužívala. Přijde mi ale, že je podobná aplikaci Roam Research a navíc nabízí i přímou podporu tvorby a procvičování paměťových kartiček.
  • [KRESLENÍ a anotování] Microsoft OneNote
    OneNote podporuje ručně psané poznámky a můžete zde například jednoduše anotovat obrázky. Doporučuji využívat jako doplněk k nějaké z aplikací na psaní poznámek.
  • [znalostní grafy] orgpad
    Orgpad je česká aplikace pro tvorbu znalostních grafů (a tedy i myšlenkových map). Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Mrkněte například na znalostní graf pro programovací jazyk Closure, znalostní graf pro počítačové sítě, znalostní graf pro matematickou analýzu, znalostní graf pro algoritmy a datové struktury nebo můj znalostní graf pro část látky z předmětu BI-AAG, který jsem ukazovala v rámci přednášky.
  • [PAMĚTOVÉ KARTY] Anki
    Legendární a zřejmě i nejpoužívanější aplikace pro paměťové kartičky. Je zdarma (až na verzi pro iPhone) a customizovatelná pomocí pluginů. Downside: je hnusná 🙂
  • [paměťové karty] neuracache
    Tuhle aplikaci používám já (ačkoliv občas pořád využívám i Anki). Neuracache používám proto, že do ní lze jednoduše importovat karty z Roam Research a taky je hezčí než Anki 🙂
  • [návyky] Habitica
    Pokud máte problém se studijními návyky, zkuste si jejich osvojování gamifikovat pomocí aplikace Habitica.