Jak udělat z komára 🦟 velblouda 🐫? Dejte komára Elišce. Vyřešeno.
Už několik měsíců ladím osnovu a obsah kurzu o poznámkování pro vzdělávací portál Seduo. A ještě to pár měsíců vylaďovat budu. Potřebuju, aby byl výsledek tip ťop. Aby byl vyňuňaný. Aby byl vymazlený. Prostě co nejvíce užitečný, praktický a hodnotný.
V Seduu (mrk, mrk, Marku) se mnou naštěstí mají trpělivost 🙏 No. A taky vědí, jak na mě…
Marek: „Eliško, co kdybychom spolu udělali rozhovor? Víš, než bude ten kurz? To bude chvilka, vlastně se na to nemusíš vůbec připravovat.“
Eliška: „ Hm. Tak jo, Marku.“
(Následně jsem si empiricky ověřila, že „nemuset se vůbec připravovat“ pro mě znamená 15 hodin čistého času. 😅)
Součástí mé přípravy byl i jeden domácí úkol od Marka — poslechnout si a opoznámkovat podcast s Danielem Gamrotem. Cíl? Připravit si o úkolu povídání do rozhovoru v délce asi pěti minut. Výsledek? Povídání na minut dvacet. Ups.
„Eliško, vy jste ďábel. Takhle poctivě udělaný úkol, to mě posadilo na zadek.“ odpověděl mi v emailu Marek v reakci na video s domácím úkolem, které jsem mu poslala.
A to video si teď můžete pustit i vy. Necenzurované. Takové jaké jsem ho poslala Markovi. Ukáže vám vcelku do detailu, jak jsem se s domácím úkolem popasovala.
No a jak dopadl výsledný rozhovor pro Seduo podcast? Posuďte sami. K prokliknutí, omrknutí a opoznámkování tady.
Kromě způsobů nachytřování, o kterých mluvím ve videu, jsem si poslední dobou oblíbila ještě jednu strategii: Po přečtení či poslechu vyberu jednu (!) myšlenku, která mě nejvíce oslovila, a tu se snažím aktivně zapracovat do svého života. Teprve až když uspěju a mám chuť zdroj vytěžit ještě o trochu více, vrátím se k němu, a hledám zase další myšlenku. Říkám tomu progresivní nachytřování.
Zkuste to taky. Kterou jednu myšlenku byste si třeba teď po přečtení tohoto článku a zhlédnutí videí chtěli osvojit vy?
Máte rozmyšleno? Udělejte první krok k osvojení — popište tuto myšlenku vlastními slovy do komentáře.
May your notes live long and prosper 🖖.