Rozhovor pro podcast Na volné noze

„Proč když vidím audio zprávu od tebe, tak mám okamžitě 600 tepů za minutu? A pak tu zprávu poslouchám a jsem rázem na 1200? Jsi taková moje preventivní zdravotní kontrola, jestli moje srdce funguje v pořádku.“ tímto začínala má odpověď Robertu Vlachovi, když mě 4. 9. 2023 pozval do podcastu Na volné noze.

„Neee. Ještě je moc brzy. Ještě toho nevíme dost. Ještě nejsme good enough.“ křičelo moje vnitřní alter ego trpící syndromem podvodníka.

„Start before you are ready, Eliško. Pamatuješ? To sis přece dala do svého kapitánského manifesta (aka osobní vize).“ přispěchalo se svou moudrostí zase pro změnu mé odvážné alter ego.

Uff. Nádech. Výdech. Napsala jsem Robertovi, že přijímám.

Když jsem šla 16. října ráno na natáčení, v hlavě jsem si dokola opakovala jednoduchou mantru: „Hlavně neřekni nějakou blbost, Eliško, a bude to v pohodě. Hlavně neřekni nějakou blbost.“

O pár hodin později sama sebe slyším vykládat o tom, že si dělám paměťové kartičky z hlášek ze Star Treku 🤦‍♀️

Řeknu, že Luhmann působil na univerzitě v Berkley místo Bielefeldu. B jako B, že jo?

No a potom, co mi Robert nabídne víno, se slyším vykládat, že si poznámkuji i o tom, jak žít dobrý život. Což byla samozřejmě jasná nahrávka Robertovi na smeč. A došlo mi to hned, jak jsem to vypustila z pusy. „A k čemu jsi došla, Eliško?“ zeptal se Robert s úsměvem od ucha k uchu.

No. Tak tohle a ještě víc si můžete poslechnout v pětihodinovém rozhovoru se mnou 😁.

Poslechnout si jej můžete také na SpotifySoundcloud

Komentáře
 1. Roman Nerad napsal:

  Uff… 5 hodin a něco, ale poslechl jsem to celé. Pěkné! Budu si to muset poslechnout ještě jednou, protože to je opravdu dobré. Máte dar — mluvíte jasně, srozumitelně, výstižně, strukturovaně a bez problému se „vymáčknout“, kde Robert V. s tím trochu „bojoval“ v první části videa, ale měl tričko s Commodore C64, tak zabodoval 🙂 Kromě znalostí mate i velmi příjemný projev a působíte skromně (žádná „nafrněná“ — BTW skvělý song). Asi bude potřeba Vás naklonovat a poslat na vice VŠ 🙂

  • Eliška Šestáková napsal:

   Romane… nevím, co říct. Vaše milá slova… Já mám pocit, že si je nezasloužím. 🙂 Moc Vám za ně děkuju. Hřeju si je u srdce i v poznámkovém systému — uložila jsem si je mezi motivační poznámky. Ještě jednou moc děkuji!

 2. Robert Vlach napsal:

  Jedno z nejzajímavějších interview, jaké jsme kdy natočili — moc díky za něj i tenhle blog, Eliško!

  • Eliška Šestáková napsal:

   Ještě jednou moc děkuji za pozvání, Roberte! Takto milá slova pocházející od Tebe pro mě mají obrovskou váhu. Velmi si Tvé podpory cením. 🙂

 3. Michaela Dlhá napsal:

  Akurát včera som ho dopočúvala a je skvelý. Dokonca keby som bola trpezlivá, našla by som tam odpoveď na jednu z mojich otázok o tom, ako si vyberáte zdroje na poznámkovanie.

  • Eliška Šestáková napsal:

   Michaelo, moc děkuji za milý komentář. Opravdu mě potěšilo, že vám rozhovor přišel přínosný :))

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.